בלה עברון, 052-4892900, bella@bella.co.il 

מאמר 

קורונה? גם אחרי שהכל ייגמר, הוובינרים כאן כדי להישאר

סדנאות און ליין, קורסים דיגיטליים, הדרכה מקוונת, למידה מרחוק ומפגשים וירטואליים – אם בשנים האחרונות המושגים האלו נכנסו לחיינו, עושה רושם שמאז פרוץ הקורונה, הם כבר ממש החיים עצמם, ולמעשה, כל המושגים האלו הם שמות נרדפים, למונח "וובינר" שפירושו –  Web Seminar כלומר, שיעור שמתקיים דרך הרשת.

אז אחרי שגילינו שרבים מאיתנו בעצם כן יכולים לעבוד מהבית, ואפילו בית המשפט העליון עבר לשדר דיונים בזמן אמת, כבר די ברור שהשימוש בוובינרים רק ילך ויגבר, גם ביום שאחרי, כי העולם עבר מהפיכה ויש דברים שכבר לא יחזרו אחורה:

  • אנשים התרגלו לעשות מרחוק ודרך המסך גם פעולות ותהליכים שקודם הם היו משוכנעים שאפשר רק "פנים אל פנים", ועל הדרך, הם גם גילו שלפעמים זה יותר יעיל ונוח, אז אפשר להניח שהרבה מהתקשורת תמשיך מעכשיו ב – On Line.
  • אנשים התרגלו לצרוך תוכן בדרך אחרת, ועסקים וארגונים הבינו את הפוטנציאל העצום באפשרות להגיע עם תכנים שלהם לקהלים גדולים, בלי לשכור אולם ובפיזור גיאוגרפי נרחב.
  • מורים, מרצים ומדריכים רבים שחששו מהטכנולוגיה, התגברו עליה, בלית ברירה מכורח הנסיבות, וצברו ניסיון, ידע וביטחון, בתפעול של מערכות וובינר, בין אם זה באופן עצמאי ובין אם בלוויית תמיכה טכנית.
  • בתחומים כמו חינוך והדרכה, הלמידה המתוקשבת הייתה תמיד "בתכנון", ולמרות שהעתיד קצת הקדים לבוא, ותפס אותנו לא לגמרי מוכנים, עכשיו, אחרי חודשים של התנסות מעשית, היא כבר כאן כדי להישאר, כחלק מגיוון אמצעי ההוראה.  
  • הדבר היחידי שידוע הוא ששום דבר עוד לא ידוע, אבל אין ספק שוובינר הוא פתרון מעולה שייתן מענה להרבה מאוד תרחישים בהם הדרכות פיזיות אינן אפשריות או פחות נוחות.

אוקיי, ומה עכשיו? לאן הוובינר יתפתח?

אני צופה כמה מגמות שיתחזקו בתקופה הקרובה:

  1. העמקה של התכנים ופריסה של תכנים שבעבר רוכזו לוובינר אחד לסדרה של וובינרים שמאפשרת להרחיב יותר על כל נושא ולתת ערך גדול יותר לקהל היעד.
  2. שימוש באפשרות להקליט את הוובינר לשימוש עתידי – כתוכן שיכול להיות רלבנטי לקהלים שונים ומתחלפים.
  3. אינטראקטיביות – ככל שהוובינרים יעשו יותר נפוצים ויחליפו מפגשים פיזיים, יגבר הצורך בהשגת מעורבות של קהל המשתתפים ובפיתוח אמצעים תכנים, וגם פיצ'רים בתוכנה שיאפשרו למשתתפים חוויה אינטראקטיבית.  
  4. הצורך בשמירה על פרטיות המשתתפים ילך ויגבר והמשתמשים יעדיפו פלטפורמות שיתנו לכך מענה טוב יותר, כמו למשל Go To Webinar.

ומה אתכם? כבר יצא לכם להעביר וובינר? רוצים להתחיל ותשמחו לקבל תמיכה בפעמים הראשונות?
מוזמנים לדבר איתי ואשמח לייעץ לכם וללוות אתכם עם כל הסיוע הטכני והשיווקי, עד שתרגישו בטוחים.