בלה עברון, 052-4892900, bella@bella.co.il  

מאמר 

הכנסה פאסיבית – איך להפוך חלום ליל קיץ לרעיון בר השגה?

הנה הגיע הקיץ ועמו הגיע מבול ההוצאות הגדול. גדול כמעט כמו של נח. הוצאות על ילדים – קייטנות, בילויים, גלידות וכד'. הוצאות הבית – מזגנים, חשמל, אוכל (לילדים שבבית), חשמל כבר אמרתי? 

אם בעסק שלך הקיץ הוא תקופת הפריחה – הרווחת. אך רוב העסקים הקטנים-בינוניים, שוקעים במעין נמנום קיצי בשעות בין הערביים ואני שומעת הרבה פעמים מלקוחות על החשש, שלא לומר הפחד, מבואו של הקיץ. הם מדברים בעיקר על ירידה בהזמנות (גם של מוצרים פיזיים וגם וירטואליים) ויחד איתה ירידה בהכנסות.

רגע אימא'לה, מה עכשיו ירידה בהכנסות? הרי בדיוק אמרתי שיש עלייה בהוצאות? רגע, רגע – אני לא פה כדי להלחיץ, אלא להיפך כדי לעזור ולייעץ ולכן אני רוצה לספר לכם על הכנסה מסוג אחר – הכנסה פאסיבית. "מה זו הכנסה פאסיבית?" – הו, כל הכבוד לנחמה בשורה הראשונה! הכנסה פאסיבית היא הכנסה שמתקבלת על בסיס קבוע, כשמעט מאמץ נדרש לייצר ולשמור עליה.

ישנן כמה דרכים לפתח הכנסה פאסיבית: יצירת קורסים וסמינרים אינטרנטיים שתכינו פעם אחת והם ירוצו שוב ושוב, הכנת מוצרי מידע וירטואליים ופיזיים (ערכות לימוד שונות ואפילו ספרים), פתיחת חנויות אינטרנטיות לאלו מכם שמוכרים מוצרים, פרסומות שירוצו באתר שלכם באמצעות Google AdWordsומכירת מוצרים דרך השתתפות בתוכניות שותפים.

אבל רגע, עצרו, אני לא אומרת לכם "שולה עזבי הכל ורשמי הפרטים" או במילים אחרות תפסיקו לעבוד והכסף כבר יגיע. אני מציעה לכם דרכים אלטרנטיביות להגדיל את ההכנסה החודשית שלכם. לא במקום אלא בנוסף. כי כסף קל זה דבר נהדר אבל כמו עם מנוי למפעל הפיס – בינתיים, עד שנזכה, אנחנו עדיין זקוקים לתוכנית החלופית.   

אני אומרת לכם, לשבת (אפשר עם כוס קפה) ביניכם ובין עצמכם (זה בסדר גם להיעזר בחברים ויועצים) ולחשוב מה מהדברים הוא בר ביצוע, בר השגה ואינו מצריך מכם זמן יקר והוצאות מיותרות. חשבו מהן יכולותיכם, מה אתם יודעים ויכולים להציע לעולם. וכמובן, מהם האמצעים העומדים לרשותכם לבחירת הדרך הנכונה. 
לדוגמה, אם אתם כבר מעבירים קורס או סדנא מצליחה וכבר יצרתם עבורם את התכנים וראיתם שהם עובדים בהצלחה, בהשקעה של כמה שעות צילום ועריכה תוכלו ליצור מהם די בקלות קורס אינטרנטי שיעבוד בשבילכם.  כמובן קחו בחשבון גם מה יהיו עלויות שיווק הקורס האינטרנטי בזמן ובכסף.

אז היום אני שולחת אתכם עם שלושה עקרונות: יצירתיות, תכנון ואורך רוח. זה נכון לכל תחום בחיים, בבישול, בשמירה על לקוחות, במשחק עם הילדים ובמיוחד –  בהגדלת הכנסות.

בהצלחה!!!!