בלה עברון, 052-4892900, bella@bella.co.il  

מאמר 

איך לפרגן לעצמך לצאת לחופשת קיץ מבלי שהעסק שלך יכנס לתרדמת חורף?

חופש…. כל כך בא לי חופש….ים, גלים, עצי קוקוס, שייק אבטיח…..

כן, למרות שאני מאוד אוהבת את העבודה שלי גם אני בן אדם, וגם אני רוצה חופש אבל ביניכם לביני, למי יש זמן לצאת לחופש כשמנהלים עסק עצמאי ומי בדיוק יקדם את העסק שלנו בזמן שאנחנו משתזפים על שפת הבריכה? צריך הרי להעלות תכנים לפייסבוק, לכתוב איזה מאמר חדש,  לשלוח ניוזלטר וכל זה רק פעולות התחזוקה. ומה עם הטלפונים הדחופים של הלקוחות? ומי בדיוק ישווק עבורנו את ההרצאות והסדנאות המתוכננות לאחרי החגים?

אז זהו, שיש כלל גדול וחשוב בתורה הפרטית שלי והוא  שכל אחד צריך גם מנוחה. אפילו ההוא מלמעלה לקח לעצמו יום אחד כזה בשבוע וזה עוד לפני שהיתה לו רשימת תפוצה שצריך לתחזק ולשמר לטפח.

והיום, כשהחיים כל כך קדחתניים ועמוסים אני מייעצת לכל לקוחותיי לקחת מדי פעם אתנחתא. כי חופש הוא לא רק מנוחה ורגיעה. חופש הוא גם זמן להכלה של כל מה שהיה, ולפינוי מקום בראש לדברים חדשים

למזלנו, היום, הטכנולוגיה פורשת לנו שטיח אדום מהמשרד אל דלת המטוס בזכות התהליכים האוטומטיים שמאפשרים לנו  ללכת "עם" ולהרגיש "בלי". המחשב הנייד, האינטרנט, הסמארטפון (ושאר חבריהם) מאפשרים לנו היום לשבת בבית, בבית קפה, או על כסא נוח בריביירה הצרפתית ולהמשיך לנהל את העסק מתוך מכשיר קטן שנמצא בכף ידינו.

כן אני יודעת, זה לא להתנתק ב-100% אבל לפעמים פשוט אין ברירה ואם זה מה שיש אז עם זה ננצח.  

וכיועצת לעסקים אני אומרת לכם חד משמעית: בהתארגנות הנכונה כולם יכולים לצאת לחופש והעסק שלכם יחכה לכם חי ובועט בצד השני.

איך עושים את זה?  ראשית נשריין שבוע ללא סדנאות או הרצאות ונדאג לסגור מראש או לא להתחייב לפרוייקטים דחופים. ואז –  נרכוש כרטיס טיסה לנפאל (או יוון), דרך אתר האינטרנט. בשבועיים שלפני החופש נכתוב את המאמרים השבועיים, נכניס תזמונים להעלאת הפוסטים ולמשלוח במערכת הדיוור שלנו ונודיע לקהל הלקוחות שלנו עד כמה (אם בכלל) נהיה  זמינים עבורם למקרה הצורך. והמהדרין שביננו  – ידאגו גם לגיבוי מקצועי של אחד העובדים בעסק או של קולגה.

ואז, כשתשבו עם כוס של שייק אבטיח על החוף בהונלולו, תרגישו את האנרגיות המתחדשות, תראו איך הרעיונות החדשים מתחילים לזרום  ואיך הפרספקטיבה שלכם משתנה. ורק אם ממש תרצו – בשעת לילה מאוחרת (12 שעות הבדל מישראל), עדיין תוכלו לפתוח את המחשב, לקרוא תגובות לפוסט שהמערכת שחררה, לענות למיילים דחופים ולצייץ שהגעתם לגן עדן בלווי הוכחות מצולמות.

טוב, נראה לי שהכרטיסים האחרונים לדנמרק עומדים להיגמר, אני חייבת להיפרד מכם. אל תשכחו לגבות את המחשב, לקחת מטענים ובעיקר –  להנות.