בלה עברון, 052-4892900, bella@bella.co.il 

מאמר 

מה זה גמיש, רגיש ומזרים לעסק שלכם חמצן בלי הפסקה?

יש כאלה שאומרים שבעסקים לא צריך לערב רגשות אבל אני מאמינה שבשיווק כדאי מאוד להקשיב ללב כי יש לנו הרבה מה ללמוד ממנו:

   הלב מזרים את החמצן לתאים ובכך נותן לנו חיים.  והשיווק? תפקידו להזרים לעסק לקוחות שהם הרי החמצן שבלעדיו העסק לא חי.

    בדיוק כמו שהלב שלנו לא מפסיק לפעום לרגע כך גם השיווק באינטרנט לא מפסיק לעבוד עבור  העסק שלנו 24/7 גם כשאנחנו ישנים או יוצאים לחופשה.

    הלב שלנו הוא אבר גמיש – הוא מתכווץ ומתרחב והוא יכול לעבוד לאט או להגביר את המהירות שלו כשאנחנו נמצאים במאמץ גדול יותר. ומה יותר גמיש משיווק באינטרנט שמאפשר לכל אחד מאיתנו לקבוע מה לפרסם, איפה באיזה היקף מכל מקום ובכל שעה? ( כן- גם אם ביום שלישי לא בא לי).

      ללב שלנו יש כניסות ויציאות ושסתומים שמווסתים את זרימת הדם לשני הכיוונים. וגם בשיווק של היום יש כניסות ויציאות – כי הרי היום השיווק הוא דיאלוג –  אנחנו כותבים והלקוחות מגיבים, הם שואלים ואנחנו עונים. וגם לנו יש את שסתומי הבטחון שלנו –  לא כל דבר צריך לפרסם ולהוציא החוצה ולא כל דבר צריך לקחת תמיד ללב נכון?

      כשהרופא רוצה לדעת מה מצבנו הוא מקשיב לקצב הלב. ואם אנחנו רוצים ללמוד על מצב השוק שלנו כל מה שאנחנו צריכים לעשות הוא להתחבר לרשת ולהקשיב לדיבור –  בקבוצות, בפורומים ובתגובות. היום החוכמה היא חכמת ההמונים שמצביעים בכניסות, בשיתופים ובלייקים וכדי לדעת לאן נושבת הרוח כל מה שצריך לעשות הוא להיות קשובים.

      הלב שלנו הוא שריר וכמו כל שריר  – ככל שנאמן אותו יותר כך הוא יעבוד יותר טוב. גם בשיווק באינטרנט אפשר להתאמן – ללמוד כלים וטכנולוגיות, לשפר את הכתיבה, והעיקר – לא להפסיק לעשות ולא לוותר לעצמנו כי ככל שהשריר הזה יעבוד יותר ביעילות, יותר חמצן (לקוחות) יגיע לעסק שלנו וזה מה שיתן לנו את הכח להמשיך ולהגשים דברים נוספים שאנחנו רוצים לעשות.

יש כאלו שעבורם יש הפרדה בין העניינים של העסק לבין העניינים של הלב ויש כאלו שבכל החלטה תמיד יקשיבו גם לקולו של הלב. מה שבטוח – שיווק באינטרנט הוא משהו שגם אלו וגם אלו לא יכולים להרשות לעצמם לפספס.