בלה עברון, 052-4892900, bella@bella.co.il 

מאמר 

"אם אתה יכול לחלום את זה אתה יכול לעשות את זה" וולט דיסני

איך לדעתכם נראה אדם שהגשים את החלום שלו? 
כיועצת, המלווה בעיקר בעלי עסקים קטנים, אני פוגשת כל יום אנשים שבחרו להפוך את החלום שלהם למציאות. 
אני רואה בזה זכות גדולה לעזור לאנשים להתפרנס ברווחה מהעיסוק בדבר שהם אוהבים וכצופה ומלווה של אנשים שחולמים ומגשימים יש לי כמה דברים להגיד על חלומות, מציאות ועל הפער שבינהם. 

אני אתחיל דווקא בפער הזה שבין החלום למציאות. 
הפער הזה, שלפעמים מאוד מבהיל אותנו, הוא בעצם בעיני הסיבה לכל מה שאנחנו עושים. כי החלומות שלנו הם מה שמניע אותנו להתאמץ ולהגיע לשיאים חדשים וכשאנחנו מצליחים לצמצם את הפער הזה בין הרצוי למצוי יש לנו תחושה כל כך נהדרת  שרק בזכותה המוטיבציה שלנו כבר נוסקת לשמיים.

ואיך מגשימים חלומות? 
טוב אין לי בדיוק את המתכון הבטוח (אני עובדת על זה  – מקווה לשתף אתכם בקרוב) אבל ברור לי שבין המרכיבים שלו יש זיעה, נחישות, אומץ, עבודה קשה, ושמעתי שגם מזל יכול מאוד לעזור.

וכאן אני מסירה את הכובע בפני כל העצמאים שלא הסתפקו בלחלום ולקוות שזה יקרה להם יום אחד. אנשים שקמו, והעזו, לפעמים תוך ויתור על פרנסה בטוחה, והחלו לבנות בעשר אצבעותיהם את העסק שלהם שהוא הגשמה של חלומם. האם האנשים האלו יותר מאושרים? לא בהכרח – הדרך לא תמיד קלה ולא כולם מצליחים בה אבל כשאנחנו עובדים עבור החלום שלנו ההרגשה היא אחרת  – כשנופלים זה כואב יותר אבל כשמצליחים –  זה הכי מתוק שאפשר ואת זה אני כמובן יכולה להגיד מניסיוני האישי.

ומה קורה כשמגשימים חלום? יש המון שימחה, וסיפוק וגאווה.
אני זוכרת היטב את ההרגשה הזאת! לפני כשנתיים הגשמתי חלום להנחות בכנס משלי בפני כ 100 משתתפים! (כנס מפת האוצר האינטרנטית לעסקים). איזו תחושה נפלאה! והגאווה שעשיתי את זה! פשוט 
WOW!

אחרי כמה זמן …מתחילים לחלום את החלום הבא! אני רואה סביבי הרבה בעלי עסקים שלא מפסיקים לפתח את העסק שלהם, להוסיף עוד קהלים ומוצרים.  למה? כי ככה אנחנו בנויים. יהיו שיגידו ש"אף פעם שום דבר לא מספיק לנו" אבל אני בוחרת לראות את זה כמשהו חיובי  כי אפשר להיות מרוצים ולהעריך את מה שיש ויחד עם זאת תמיד לשאוף לעוד ולהגיע ליותר. 

במיוחד בעידן שלנו כיום, שהכל מתפתח וזז, ומתקדם ובפרט בתחום האינטרנט בו אני עוסקת הפיתוח וההתקדמות הם החמצן של כל עסק.

ומה עם המציאות? אה, נכון, יש גם מציאות, ויש בה אילוצים ופשרות ומכשולים… טוב, לצערי אני לא ממש יכולה להבטיח לכם (עדיין …) שכל החלומות שלכם אכן יתגשמו אבל אני אסתפק היום בלהזכיר לכם וגם לי שאם אנחנו לא נדאג להגשים את החלומות שלנו – אף אחד בעולם לא יעשה את זה במקומינו.

איזה חלום אתם הולכים להגשים בקרוב? ספרו לי..