בלה עברון, 052-4892900, bella@bella.co.il  

מאמר 

קורסים באינטרנט - הופכים לאוטוריטה!

העולם הווירטואלי הוא עולם עשיר ומגוון, שכל העת פותח עבורנו עוד ועוד ערוצי תקשורת עם לקוחות קיימים, ולא פחות חשוב מכך הוא פותח ערוצי תקשורת שמאפשרים מגע עם לקוחות פוטנציאליים חדשים. 

ישנן מספר דרכים בדוקות ומוכחות לשיווק עסקים ברשת וכן לשיווק עסקים בעולם הפיזי:

  1. שיווק באמצעות פרסום – אסטרטגיה שיווק זו היא ישירה והיא עושה שימוש במסרים פרסומיים שונים לקידום וחשיפת המוצר או השירות.
  2. שיווק באמצעות ידע – אסטרטגיה שיווק זו היא עקיפה והיא מבוססת על הפצת אינפורמציה שימושית, מקצועית ונדירה שבסופה מגיעה המכירה.

 במאמר זה נתמקד באסטרטגיית שיווק באמצעות ידע ויתרונותיה, קרי: שיווק באמצעות קורסים באינטרנט. 

קבע מעמדך כמומחה!

הצרכנים היום מופגזים כל הזמן במסרים שיווקיים הבוקעים מבאנרים, משלטי חוצות, מפרסומות בטלוויזיה, ברדיו ובעיתונים, ברחוב ובביתנו הפרטי. 
אנחנו חיים במרחב שכמעט כולו שיווקי. לאן שלא נפנה את מבטנו, נמצא פרסומת.

אין ביכולת האנושית לתפוס כל כך הרבה מסרים וגירויים בעת ובעונה אחת, מה גם שהעידן הדיגיטאלי הפך את הצרכן לבררן וחכם הרבה  יותר.

כך קורה שמסרים פרסומיים לא מצליחים פעמים רבות "לעשות את העבודה", קרי: להגדיל את היקף המכירות.

כיום, צריך להיות יצירתי כדי להגיע לתודעתו של הצרכן, צריך להעניק לו משהו אמיתי ובעל ערך, אחרת הוא לא יבחר במוצר או בשירות שלנו. או במילים אחרות: צריך לספק לו ידע ממשי!!! איך עושים את זה? – בעזרץ קורסים באינטרנט!

  • קורס מקצועי באינטרנט מאפשר לבעל העסק לקבוע את מעמדו כמומחה בתחומו – אדם שמפיץ אינפורמציה, ולא מסרים פרסומיים פשוטים, מצטייר כאדם רציני יותר ומהימן יותר, ולכן הסיכוי שימכור יותר גדל לאין שיעור.
  • קורס באינטרנט מצייד את הצרכן באינפורמציה רבת ערך –  ידע שיכול לעזור לצרכן להגיע ליעדו.
  • קורסים באינטרנט יוצרים פלטפורמה להמשך מכירה – הנה עובדה מעניינת: על מנת שגולש יהפוך לרוכש עליו להיחשף למספר מינימאלי של מסרים – לפחות ל-7.
  • קורסים באינטרנט מאפשרים גישה להרבה מאוד לקוחות במינימום זמן – את הקורס מכינים רק פעם אחת, ומרגע שהוא מוכן, אלפי לקוחות יכולים להשתמש בו.

אם ניקח לדוגמה תפעול של מוקד מכירות של חברה ונשווה אותו להרצאה (שדומה במידה רבה לקורס באינטרנט) נראה מהר מאוד מה יותר רווחי ומה יעיל יותר. 
תפעול של מוקד מכירות הפונה באופן אישי ללקוחות פוטנציאליים כרוך ב: הקמת מוקד שכזה, גיוס מוקדנים, השכרת מקום, שכר לעובדים, תשלום  עבור שיחות טלפון ופניה אישית לכל לקוח ולקוח בנפרד = זמן. 
לעומת זאת הרצאה, המושמעת באוזני 200 מאזינים, למשל, היא חד פעמית, היא נפרסת על פני שעתיים בלבד, וכל אחד מן המאזינים יכול להפוך לא רק ללקוח כי אם גם לסוכן מכירות נאמן.

בניית קורסים באינטרנט – הרבה יותר פשוט ממה שחושבים..!

הסיבה שבעטייה אנחנו לא רואים יותר מדי אנשים הופכים לאוטוריטה בתחומם דרך קורסים באינטרנט נעוצה, לרוב, בחששות ודאגות שבכתיבת קורס שכזה. לרבים נראה כי מדובר במלאכה קשה ומסובכת השמורה רק ליחידי סגולה.

אני מאמינה שכל בעל עסק יכול לכתוב קורס מקצועי ולהפוך לאוטוריטה בתחומו, גם אם למראית עין הנושא שבו עוסקים לא נראה עשיר במיוחד.

קורס יכול להיות מספר טיפים יעילים שמחולקים לכמה יחידות לימוד.

חשוב לי להבהיר כאן כי לא מדובר בהפקת ספר, רומן או רב מכר.
קורס באינטרנט יכול להכיל  מקבץ  של המלצות לפעולה, טיפים, כלים, חדשות או כל רעיון אחר שמספק ערך אמיתי לגולש.

ניתן לבשר על הקורס דרך מערכת של ניוזלטרים ולייצר קורס אינטרנטי המוגש כספר אלקטרוני. לסירוגין, ניתן את הקורס עצמו להציע דרך ניוזלטרים.

אפשר להציע את הקורס האינטרנטי בחינם או בתשלום. אם בחינם – אז מומלץ לשבץ בקורס שירותים או מוצרים נוספים שהינם בתשלום. 
אם הקורס מוענק בתשלום – אז כדאי מאוד להדגיש במסרים המקדימים את התועלת שתצא לגולשים הרוכשים את הקורס.