בלה עברון, 052-4892900, bella@bella.co.il

מאמר 

זה מתחיל מבפנים.. אחר כך יוצא החוצה..

איך שיר נולד כמו תינוק  / בהתחלה זה כואב אחר כך יוצא החוצה 
תגידו, מה זה בכלל בשבילכם לידה? בשבילי לידה זה קסם, זה משהו חדש שנוצר יש מאין  – רגע אחד הוא עדיין נובט בתוכנו (בין אם זה תינוק בבטן או רעיון שצץ בראש) ורוקם לעצמו זהות ורגע אחרי זה הוא כבר בשל לצאת אל העולם ו יש לו כבר חיים עצמאיים משלו.

ובאמצע, בין הרגע שלפני לרגע שאחרי, יש לידה שיכולה להיות ארוכה או קצרה, כואבת יותר או פחות, לידה טבעית או לידה עם התערבויות רפואיות, לידה זורמת ומתקדמת או לידה שנתקעת ומסתבכת אבל בסוף, כשהילד נולד, והוא בריא וחי ונושם אנחנו שוכחים מהלידה, מהצירים ומהכאבים ומוקסמים מהפלא שנכנס אל חיינו.

יש לי הזכות ללוות הרבה לידות. לא, אני לא דולה וגם לא מיילדת אבל אני עובדת עם בעלי עסקים שאם תשאלו אותם – העסק הוא הבייבי שלהם ובדיוק כמו עם כל ילד –  חשוב להם שהוא יגדל יפה ויתפתח ושיקבל בדרך את כל מה שהוא צריך.

וההתפתחות היום הולכת ומואצת. קצב החיים היום הוא הרבה יותר מהיר והטכנולוגיה מאפשרת לקצר היום לוחות זמנים אפילו של … הריונות.

קחו לדוגמא מכרה שלי שרצתה לפתוח חנות למוצרי תינוקות. פעם היא היתה צריכה לשכור מקום, לסדר אותו, לקבל רשיון עסק מהעיריה וכמובן לשלם שכירות וארנונה. והיום? כל מה שהיא צריכה זה להקים חנות אינטרנטית, להוסיף לה אפשרות לסליקת תשלומים ובתוך יום יומיים העסק מתחיל לרוץ  (טוב בהתחלה הוא רק לומד ללכת אבל לפחות הלידה היתה הרבה יותר קלה).

עוד דוגמא? בבקשה: בחור צעיר שהחלום שלו היה לפתוח בי"ס לשפות  – אם פעם החלום הזה לבש צורה של סניפים בארץ ואולי גם בעולם היום יש לו אתר אינטרנטי ובו קורסים  מוקלטים לכל השפות והרמות והוא מעביר לאנשים בכל העולם הדרכות פרטניות וקבוצתיות (מי אמר וובינר?) מבלי לצאת מהבית.

כי לידה היא תמיד תוצאה של חיבור. והיום כולנו מחוברים ברשת קורים שהפכה את העולם כולו לכפר גלובאלי אחד גדול בו כל אחד מאיתנו יכול לדבר, לשתף, להחליף ידע ורעיונות וגם לסחור עם רעהו. וכשיש כל כך הרבה חיבורים כל הזמן נולדים מהם דברים חדשים –  זה תמיד מתחיל מרעיון שגדל ונובט וברגע שהרעיון בשל לצאת אל העולם כל מה שצריך הוא   "לשחרר" אותו אל הרשת וכאן יש ל את כל מה שהוא צריך כדי לצמוח ולגדול.

אז שיהיה בשעה טובה והרבה מזל טוב.