בלה עברון, 052-4892900, bella@bella.co.il

מאמר 

עסקים בהתחדשות: איך להחזיר את השיר ללב, את הפרפרים לבטן, ואת הברק לעיניים?

"אני מרגישה שאני מתחילה ממש מחדשמספרת לי תמר, דיאטנית קלינית מצליחה שאחרי שנים של טיפולי 1:1 התחילה לאחרונה, אחרי שנים של חששות, להעביר גם סדנאות לארגונים.

"ואיך הולך לך?" אני שואלת והיא עונה "זה אחרת לגמרי. פתאום כל מה שמעניין אותי זה איך למלא עוד סדנא ואחרי כל סדנא אני מסתובבת יומיים בהיי ולא יכולה כבר לחכות לפעם הבאה."

אני קוראת לזה התחדשות… למרות שיש לזה עוד שמות כמו הרחבת סל המוצרים או פיתוח עסקי אבל מה שהכי חשוב בעיני הוא שבלי הפרפרים האלו בבטן של ההתחלות החדשות אין חיים  – וזה נכון לטבע, זה נכון לזוגיות וזה נכון גם לעסק.

ולמה זה כל כך חשוב להתחדש?

זוכרים את ההתלהבות והברק בעיניים שהיו לכם כשפתחתם את העסקאם אתם קמים בבוקר בלי שיר חדש בלב יכול להיות שזה הזמן לרוח חדשה וסוחפת שתלהיב אתכם ותזכיר לכם מחדש שאתם עושים את הדבר שאתם הכי אוהבים בעולם.

אולי אתם זקוקים לאתגרים חדשיםאולי המיקוד שבו בחרתם פחות מדבר אל מי שאתם כיוםואולי השוק, הלקוחות או הטכנולוגיה השתנו ומה שעבד פעם היום כבר פחות מתאים. 

אז איך מתחדשים?

נסו לחשוב האם יש משהו שתמיד רציתם לעשות וחששתם וענו לעצמכם בכנות האם לא הגיע הזמן שלכם להעז. אפשר גם לקבל השראה מאנשים אחרים בתעשייה שלכם והכי חשוב  – העזרו במורים הכי טובים שיש לכם  – (הלקוחות שלכם כמובן) וחישבו באילו עוד דרכים חדשות אתם יכולים לעזור להם. 

אם יש לכם אפשרות להשקיע לוו את השינוי שאתם עושים גם ברענון חיצוני – של הלוגו, של הצבעים, של האתר- כי הרי הבגדים (וגם נעליים….) אמנם לא עושים את האדם אבל התדמית שלנו כן יכולה לגרום לנו להרגיש יותר טוב וכשטוב לנו, כך אני מאמינה,  אנחנו יכולים להזיז הרים.

עוד דבר שמאוד עוזר לדעתי בתהליך ההתחדשות הוא שותף לדרךזה יכול להיות יועץ עסקי או מאמן שלו תדווחו אחת לתקופה על התקדמותכםזו יכולה להיות תוכנית לווי וזו יכולה גם להיות התקשורת שלכם עם הלקוחות בה תעדכנו אותה על השינויים המתוכננים ועל התקדמותםברגע שאנחנו מעיזים להתחייב  לשינוי בפני משהו אחר אנו מגדילים באופן מאוד משמעותי את הסיכוי שזה אכן יקרה וכמובן אם השותף שלנו לדרך גם נותן לנו רעיונות ועצותדוחף אותנו ולא מוותר מה טוב..

אז מאחלת לכם שתמיד תהיו בהתחדשות  – נסו לחשוב על דבר אחד חדש שתעשו בעסק שלכם בחודש הקרוב.